مشکلات فعالان حوزه ی آزمایشگاه

رئیس هیات مدیره جامعه فن‌آوران علوم آزمایشگاهی، ساعات کار زیاد پرسنل در محیط‌های آزمایشگاهی، عدم پرداخت حقوق یکسان به پرسنل و فقدان قوانین مدون جهت زمان بندی بازنشستگی کارکنان را مهم‌ترین مشکلات فعالان حوزه علوم آزمایشگاهی دانست.

علی عبائیان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا علوم پزشکی تهران، تصریح کرد: ناشناخته ماندن سختی کار کارکنان آزمایشگاهی در ایران، مناسب نبودن فضای کار در آزمایشگاه‌ها و آلوده بودن آزمایشگاه‌ها از نظر بیولوژیکی و آلودگی محیط به مواد شیمیایی از مشکلات دیگر این حوزه است.

وی با اشاره به لزوم همبستگی و اتحاد کارکنان برای تقلیل مشکلات آزمایشگاهیان گفت: با همبستگی بین کارکنان علوم آزمایشگاهی می‌توان سختی‌ها و مشکلات را جمع بندی و آن را به اطلاع مسئولان و مراکز بالاتر رساند تا بتوان جایگاه و هویت ناشناخته کارکنان در جامعه را تثبیت کرد.

عبائیان با بیان اینکه در 75 درصد از آزمایشگاه‌های کشور برنامه استانداردسازی اجرا شده است؛ گفت: براساس استانداردهای سازمان جهانی، آزمایشگاه‌ها موظفند تمام لوازم و ابزارهای علمی خود را استاندارد کنند.

وی خاطرنشان کرد: انجمن برای بالا بردن و ارتقای سطح کیفی کارکنان آزمایشگاهی تلاش می‌کند مراکز علمی و پژوهشی، کنگره‌ها و سمینارهای خاصی را برگزار کند.

عبائیان در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه کارکنان علوم آزمایشگاهی به آنها توصیه کرد: با پیوستن کارکنان به انجمن فن آوران علوم آزمایشگاهی و جمع بندی مسائل و مشکلات در این حیطه بسیاری از سختی‌های کار را به حداقل رسانند.

/ 0 نظر / 24 بازدید