دوازدهمین کنگره تازه های قلب و عروق خرداد ماه برگزار می شود

تهران-دوازدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق روزهای هجدهم تا بیست و یکم خرداد ماه در سالن همایش های بین المللی رازی برگزار می شود .

به گزارش روز یکشنبه ایرنا ،دکتر" مسعود قاسمی ‌" رییس کنگره سراسری تازه های قلب و عروق، با بیان این مطلب گفت: در این کنگره جدیدترین دستاوردهای پزشکی درزمینه بیماری های قلب و عروق،جراحی ها،تزریق سلول های بنیادی، بررسی ریسک فاکتورهای موثر در افزایش بیماری های قلبی مورد بررسی قرار می گیرد .
قاسمی افزود‌:‌ در کنگره تازه های قلب و عروق ، قرار است چند عمل جراحی سنگین قلب نیز به صورت پخش زنده برای شرکت کنندگان انجام شود و در این راستا تبادل نظر های علمی در رابطه با جراحی های یاد شده انجام می شود .
وی گفت‌:موضوعاتی از جمله ‌" تعویض دریچه آئورت از طریق شریان بدون جراحی"،"‌ ترمیم آئورت شکمی بدون جراحی باز " و "‌بررسی باتری ها و داروهای جدید برای درمان قلب ‌" از جمله موضوعات مورد بررسی این کنگره چهار روزه است .
قاسمی پانل سندروم حاد کرونر و پانل افزایش فشار خون شریانی ، را از جمله برنامه های پرطرفدار این کنگره بر شمرد .
دکتر مسعود اسلامی دبیر دوازدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق نیز برگزاری سمپوزیوم تغذیه و آلودگی هوا را از جمله برنامه های مهم این کنگره عنوان کرد و گفت‌: تحقیقات جدید بعد از برگزاری المپیک پکن که در آن به دلیل آلودگی هوای پکن برخی به عارضه های قلبی دچار شدند ، نشان می دهد آلودگی هوا جدار عروق را به صورت مستقیم تحت تاثیر منفی قرار داده و باعث سکته های قلبی می شود .
اسلامی افزود‌: به همین مناسبت سخنرانی افتتاحیه کنگره به بحث آلودگی هوا اختصاص یافته است .
وی گفت:‌ در سمپوزیوم تغذیه نیز موضوعاتی همچون ، یک بیمار قلبی برای تغذیه خود چه روشی را در پیش می گیرد و همچنین چه نوع تغذیه ای برای کسانی که در معرض بیماری های قلبی مفید است ، مطرح می شود .

/ 1 نظر / 12 بازدید
محمد

سلام: از خبر که فراهم کردید تشکر. به سایت من سر بزنید. با اجازه شما آدرس وبلاگ شما در لیستم درج کردم.