تکنیک جدید تشخیص سرطان

تکنیک نوین تشخیص ارایه شده از سوی محقق ایرانی دانشگاه تورنتو پرونده کابوس سرطان های غیرقابل تشخیص را برای همیشه می بندد.
مطالعه جدید محققان کالج شبکه تصویربرداری رادیولوژی در آمریکا (ACRIN) و گروه غددشناسی Gynecologic این کشور با هدف ارزیابی توانایی تکنیک نوین تشخیص رایانه ای و تصویربرداری موسوم به FDG-PET/CT در ترکیب با تکنیک نوینی از MRI امیدهای زیادی برای تشخیص دگردیسی های غیرعادی گره های لنفاوی در بیماران مبتلا به سرطان گردنی پیشرفته ایجاد کرده است.تکنیک نوین تشخیص ارایه شده از سوی محقق ایرانی دانشگاه تورنتو پرونده کابوس سرطان های غیرقابل تشخیص را برای همیشه می بندد.
مطالعه جدید محققان کالج شبکه تصویربرداری رادیولوژی در آمریکا (ACRIN) و گروه غددشناسی Gynecologic این کشور با هدف ارزیابی توانایی تکنیک نوین تشخیص رایانه ای و تصویربرداری موسوم به FDG-PET/CT در ترکیب با تکنیک نوینی از MRI امیدهای زیادی برای تشخیص دگردیسی های غیرعادی گره های لنفاوی در بیماران مبتلا به سرطان گردنی پیشرفته ایجاد کرده است.
به گفته محققان این پروژه پیشرفته و پیچیده پزشکی، تکنیک FDG-PET/CT در ترکیب با MIR امیدهای زیاد و روشنی برای شناسایی سرطان هایی ارایه کرده است که ممکن است در نگاه و تشخیص نخست غیرقابل درمان تلقی شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مصطفی عطری محقق ایرانی و ارایه کننده این تکنیک نوین تشخیصی از بیمارستان Mount Sinai دانشگاه تورنتوی کانادا گفت: در حال حاضر با استفاده از معیار اندازه و ابعاد، پزشکان تلاش می کنند که دگردیسی های غیرعادی گره های لنفاوی را شناسایی کنند. اما این روش از حساسیت چندانی برخوردار نیست.
این محقق ایرانی افزود: اما با ترکیب FDG-PET/CT و MRI Combidex شرایط فرق می کند. در این تکنیک عامل رنگ متضاد به وسیله گره های عادی و سالم لنفاوی فرد جذب شده اما گره هایی که مبتلا به تومورهای سرطانی شده اند آنها را جذب نمی کنند.
قرار است طی مدت سه سال و با انجام آزمایشاتی بر روی 325 تن ، نتایج این تکنیک مورد تایید نهایی قرار گیرد. 

/ 1 نظر / 10 بازدید
r

سلام.خسته نباشید.خبرهای خوبی گذاشتید داخل وبلاگتون.فقط خدا کنه نتایج این تکنیک مورد تایید قرار بگیره.موفق باشید.